Udane starty lekkoatletów w mityngach!

Minioną sobotę zawodnicy „Sokoła”, uczniowie naszej szkoły, spędzili na udanych startach w mityngach lekkoatletycznych. Liczna grupa zaliczyła udział w tradycyjnych corocznych zawodach SWISS KRONO CUP, rozegranych na malowniczo położonym stadionie przy ulicy Leśnej w Żarach.
Do szczególnie udanych zawody te zaliczy Arina Stawska, która zwyciężyła w nich w skoku w dal, ustanawiając bardzo wartościowym rezultatem 565, kolejny rekord życiowy. Na podium zawodów stanęła również Liliana Olszańska – trzecia w skoku w dal, w kategorii U-14, z wynikiem 436.
Wyniki pozostałych naszych reprezentantów, napawające optymizmem na pozostałą część lekkoatletycznego sezonu, to:
– 610 Dawida Kindry i 424 Dawida Jakubiaka (4 miejsce w kategorii U-14) w skoku w dal
– 8,88 Liliany Olszańskiej i 9,04 Leny Koszewskiej w biegu na 60 m
– 8,79 Marcela Rutkowskiego (4 miejsce kategorii U-14) i 8,89 Oliwiera Droździka na 60 m
W rozegranym również w sobotę, I Mityngu Karkonoskim w Jeleniej Górze pierwsze miejsce w biegu na 200 metrów juniorów, z wynikiem 23,00, zajął Jacek Czajkowski.
Kolejnym startem naszych reprezentantów będą, rozgrywane w niedzielę 28-ego maja w Jeleniej Górze, Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów U-20 i U-18.