Bieg w piżamach

Jesień to czas świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. W piątek 8 października w naszej szkole obchodzony był #dzieńpiżamy połączony z biegiem w piżamach. Chcąc pomóc dzieciom zmagającym się z chorobami nowotworowymi – wszyscy przyszliśmy do szkoły w piżamach, na znak solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie, w celu uświadomienia, ze obok nas są dzieci, które nie chodzą do szkoły, nie wychodzą na plac zabaw, bo walczą każdego dnia o życie. Uczymy dzieci wrażliwości na troski innych. Kształtujemy w nich uczucie empatii do ludzi. Jesteśmy dumni z postawy dzieci a także rodziców, którzy przyłączyli się do akcji. Zebrane pieniądze trafiły już na konto Fundacja Gdy Liczy się Czas! Przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące zdrowia. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie dzieci chorych. Zorganizowaliśmy także bieg w piżamach na hali sportowej.  Chcemy pokazać, że w Lubinie są uczniowie, którzy wspierają Was – mali bohaterowie – w powrocie do zdrowia.
Akcja “Dzień piżamy- obudź w sobie Anioła” w naszej szkole zakończona. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.