Muzeum Historyczne, Galeria – Pałacyk

Dnia 23.10 klasa 7b zwiedziła Muzeum Historyczne, które mieści się w lubińskim Ratuszu. Wystawa składa się z trzech części. Pierwsza poświęcona jest wydarzeniom sierpniowym, które miały miejsce w Lubinie. Druga zawiera zdjęcia miasta w różnych etapach jego rozwoju. Trzecia część to przedstawienie codziennego życia mieszkańców w czasach PRLu. Uczniowie poznali sprzęty domowe, które towarzyszyły Lubinianom każdego dnia.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy obejrzeniem filmu, który treściwie i dynamicznie przedstawia powstanie i rozwój Lubina. Uczniowie poznali dzieje miasta, historię odkrycia miedzi, a także dynamiczny rozwój naszej pięknej okolicy.
Następnie wybraliśmy się do Galerii – Pałacyk, by obejrzeć malarską wystawę Jerzego Dudy – Gracza. Widzieliśmy obrazy, na których autor przedstawił swoje emocje podczas słuchania muzyki Fryderyka Chopina. Prezentowane przeżycia przeplatały się z motywami przyrodniczymi. Oglądając obrazy inspirowane piękną muzyką wybitnego kompozytora, w tle można było posłuchać jego utworów.