Warsztaty zdrowego żywienia

Grupa uczniów z klas sportowych o profilu lekkoatletycznym wzięła udział w warsztatach zdrowego żywienia w ramach programu „Wygraj z otyłością” na uczelni Collegium Witelona w Legnicy. Przeprowadzone przez studentów warsztaty rozpoczęły się od nauki udzielania pierwszej pomocy, następnie starsi koledzy przekazali naszym uczniom wiedzę na temat zasad prawidłowego odżywiania, odpowiedniej suplementacji wartości odżywczych, budowy ludzkiego organizmu oraz wpływu diety na kondycję fizyczną. Jedna ze studentek poszerzyła świadomość na temat często spotykanych wśród młodzieży zaburzeń odżywiania. Na własnym przykładzie uświadomiła uczestników o powadze tego problemu i o zagrożeniach z niego wynikającym. Uczniowie mogli wykorzystać nabytą wiedzę w sposób praktyczny – poprzez samodzielne przygotowanie m.in. burgerów i lodów w wersji zdrowej. Warto dodać, ze to kolejny event dotyczący zdrowego żywienia, przygotowany na wspomnianej uczelni, w którym licznie wzięli udział uczniowie naszej szkoły.