Dnia 22 maja 2026 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią oraz panią trener Beatą Miazgą udali się na wycieczkę do Wioski Rycerskiej w Ostaszowie obok Przemkowa.
Wizyta w obozowisku rycerskim pozwoliła uczniom przenieść się w odległe czasy wieków średnich, gdy to na ziemiach polskich rządzili królowie i książęta, a rycerze dla których honor był wartością nadrzędną, walczyli z wrogami i spotykali się na turniejach.
Wspaniali animatorzy przebrani w rycerskie stroje ciekawymi opowieściami przybliżyli dzieciom dawne czasy.
Oprócz tego dzieci zwiedziły chatkę czarownicy, katownię, średniowieczne machiny wojenne. Świetnie bawiły się podczas strzelania z łuku, pokonując tor przeszkód oraz podczas mini turnieju rycerskiego. Po ćwiczeniach ruchowych nadszedł czas na uczę. Kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie. Było także szaleństwo na placu zabaw, zwiedzanie mini zoo wraz z karmieniem zwierzątek oraz podziwianie imponującej wystawy klocków lego i zabawek.
I tak zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy szczęśliwie do domów.



