Certyfikat dla naszej szkoły w udział w 28. Akcji Sprzątania świata

W październiku uczniowie klas 8, wraz z wychowawcami: Małgorzatą Grallą, Martą Kozerską i Karolem Graczem brali udział w 28. Akcji Sprzątania świata – Polska. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Myślę, więc nie śmiecę!”. Cieszymy się, ponieważ byliśmy częścią tego wielkiego, międzynarodowego wydarzenia, które promuje działania na rzecz naszej planety. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ wspólnie pobiliśmy rekord ostatnich lat w liczbie uczestników i zebranych odpadów! Z tej okazji Fundacja Nasza Ziemia przygotowała specjalny certyfikat dla naszej szkoły.

W myśl hasła przewodniego “Myślę, więc nie śmiecę!” w wybranych klasach 7 i 8 na godzinach wychowawczych uczniowie pogłębiali swoją wiedzę w zakresie tematyki proekologicznej, w tym przede wszystkim uczyli się jak mądrze dbać o planetę i środowisko poprzez prawidłową segregację odpadów. W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Dlatego, w razie wątpliwości, do jakiego pojemnika należy wyrzucić dany odpad, polecamy skorzystanie ze specjalnej wyszukiwarki, która podpowie, jak prawidłowo segregować odpady.

Wyszukiwarka “Segreguję na 5″dostępna jest pod tym adresem: https://segregujna5.um.warszawa.pl/

Liczymy, że hasło przewodnie tegorocznej edycji pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach.