Nikotyna legalny narkotyk

31 maja obchodzimy święto, które jest okazją do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.
Światowy Dzień Bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.
Ma być zachętą, by nałogowcy, przynajmniej na 24 godziny powstrzymali się od wszystkich form konsumpcji tytoniu. Dotyczy to ludzi na całym świecie. Bo jak wyliczają specjaliści WHO po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób na całym globie.
Z tej okazji został zorganizowany konkurs pt “Nikotyna legalny narkotyk”, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego i  Szkoły Podstawowej nr 7
Podczas konkursu, uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną pod hasłem “Nikotyna – legalny narkotyk”. Później odbyła się debata na temat szkodliwości palenia.  A następnie uczniowie mieli do rozwiązania test.
Podsumowując wypowiedzi uczniów, zaangażowanie i poziom wiedzy, jury przyznało następujące lokaty:
I miejsce zajął Mateusz Chmielowiec
II miejsce zajął Mateusz Błauciak
Są to uczniowie klasy 7c Szkoły Mistrzostwa Sportowego
III miejsce zajęła Anastazja Sitnik z klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 7.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy