Lekkoatleci na podium mityngu lekkoatletycznego w Cottbus!

Po raz dwudziesty lekkoatleci lubińskiego „Sokoła”, których większość stanowili uczniowie naszej szkoły, rozpoczęli nowy rok startowy od udziału w międzynarodowym mityngu, odbywającym się z udziałem niemieckich i polskich zawodników w Cottbus. Podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knulla zaimponowali wysoką formą, plasując się 7 razy na podium i bijąc licznie rekordy życiowe oraz rekordy mityngu.

W kategorii juniorów U-18:
– pierwsze miejsce w biegu na 300 metrów zajął Jacek Czajkowski (37,66 – rekord mityngu U-18),
– pierwsze miejsce w skoku w dal wywalczył Dawid Kindra (632),
– drugie miejsce w skoku w dal – Borys Brzyski (592),
– trzecie miejsce w skoku w dal – Arina Stawska (514).

W kategorii młodzików Monika Wasyłeczko zwyciężyła w biegu na 60 metrów (8,21). Bardzo udanie, bijąc rekordy życiowe zaprezentowali się również Julia Siepak w biegu na 60 metrów oraz Konrad Śmiech w biegu na 300 metrów.

W kategoriach dzieci w biegach na 60 metrów, wśród chłopców zwyciężył Oliwier Droździk (8,70 – rekord mityngu U-12), a drugie miejsce zajęła Matylda Latoń (8,67). Na uwagę zasługują również czwarte miejsca w skoku w dal Tymoteusza Kujawy oraz Matyldy Latoń. Cenne rekordy życiowe ustanowili, w swoich konkurencjach: Helena Solarz, Agata Pisarska, Lilianna Olszańska, Lena Koszewska oraz Andrzej Maczyta.

Kolejnym startem lubinian będzie odbywający się w najbliższą sobotę mityng ogólnopolski w Toruniu.