Finał szkolnej akcji zbiórki ubrań używanych

Jest nam miło poinformować, że nasza szkolna zbiórka ubrań używanych została rozliczona. Dziękujemy za tak duży odzew i olbrzymią empatię! W ramach akcji uczniowie naszej szkoły zebrali razem aż 87 kartonów ubrań o łącznej wadze 414 kilogramów, dzięki czemu równowartość tej kwoty w złotówkach została przekazana na wybrany przez uczniów naszej szkoły cel charytatywny. Celem tym była pomoc koniom i innym zwierzętom w okresie zimowym, którymi opiekuje się Fundacja Tara w Piskorzynie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i wszystkim innym, którzy zaangażowali się w naszą szkolną zbiórkę. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za zaangażowanie, bo była to nowa, bezgotówkowa forma pomocy, w którą zaangażowała się nasza społeczność. Dzięki zbiórce nie tylko wsparliśmy lokalny cel charytatywny, ale także możliwe było danie drugiego życia ponad 400 kg ubrań, co jest istotne ze środowiskowego punktu widzenia i co wpisuje się w podejście zero waste. Zachęcamy Państwa w przyszłości do samodzielnego włączenia się w akcje organizowane przez www.ubraniadooddania.pl – na ich stronie można prywatnie zgłosić chęć oddania ubrań używanych, które kurier bezpłatnie od Państwa odbierze. Warunkiem jest przygotowanie kartonu o wadze minimum 10kg. [foto: Fundacja Tara]