Zdrowa kanapka

Zdrowa kanapka powinna być stałym elementem zdrowej diety. W końcu kanapki często jemy na śniadanie czy na kolację. Kanapkę bierzemy do pracy, sięgamy po nią również w szkole. Dlatego warto zadbać, by znalazły się w niej wartościowe produkty.🥪🥒🥬🥦🥕Dnia 24 marca uczniowie klasy 1 przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki oraz owocowe szaszłyki.
Dzieci przyniosły pożywne produkty: pieczywo, szynkę, ser, ogórki, pomidory, sałatę, paprykę, rzodkiewkę. Do kanapek uczniowie dodali również szczypiorek, który samodzielnie wyhodowali w „klasowym ogródku”. Wspólnie zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek i odpowiednie przygotowanie miejsca pracy. Pierwszaki samodzielnie smarowały pieczywo masłem i układały na nim wybrane przez siebie produkty. Następnie odbyła się degustacja kanapek oraz szaszłyków, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują te, zrobione własnoręcznie.
W czasie zajęć dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, kreatywność, dbałość o higienę podczas spożywania posiłków a przede wszystkim kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe.