VI Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej

Dnia 19 kwietnia 2023r. we Wrocławiu odbył się VI Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej “Wiersze ojców naszych” pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu oraz  Ośrodek Pamięć i Przyszłość we współpracy ze Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław. Cel konkursu to przede wszystkim  popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”.
Uczennice naszej szkoły Karolina Szpytko oraz Lena Sadowska z klasy 8b godnie reprezentowały naszą szkołę jako jedyne przedstawicielki naszego miasta. W konkursie wzięło udział ponad 120 uczniów z całego Dolnego Śląska, więc poziom prezentacji był bardzo wysoki i wyrównany. Mimo pięknego przygotowania, wzruszającej oraz pełnej emocji recytacji uczennicom nie udało się zdobyć najwyższych laurów, jednak ich zaangażowanie, przygotowanie trudnych utworów, godne reprezentowanie szkoły praz naszego miasta w tak wysokiej rangą konkursie zasługuje na uznanie oraz podziw. Dziewczęta zdobyły nowe doświadczenia, znajomości, miały okazję uczestniczyć w pięknym i jakże ważnym dla historii naszego kraju wydarzeniu, upamiętniającym zesłanie Polaków na Sybir.